תפריט

איפה כדאי למקם את הקמין בבית

אחרי שמחליטים לקנות ולהתקין קמין לבית יש תחושה טובה של סיפוק של רעיון מצוין שעומד לצאת אל הפועל. יחד עם זאת, ההחלטה אינה סוף הסיפור שכן יש הרבה החלטות נוספות לקבל על מנת לוודא שהקמין עומד להשיג עבור המשפחה את המטרות אשר לשמן קונים ומתקינים אותו. אחת ההחלטות החשובות היא היכן למקם את הקמין בצורה כזאת שהחום שהוא מפיק אכן יחמם את כל חלל הבית הגדול. זה בעצם היתרון הגדול ביותר של קמין – שהוא אמצעי החימום שהכי מתאים לווילות ובתים פרטים ויש לו את היכולת להפיק חום שיגיע במהרה לכל אזורי הבית ולכל המפלסים שבו.

אם בוחרים קמין גז חשוב לשים לב לנקודות החיבור לרשת הגז שקיימות ברחבי הבית, שכן הן מהווה שיקול חשוב בבחירת המיקום של הקמין. אי אפשר, או שלא כדאי ליצור יש מאין נקודת חיבור לגז ולכן עדיף להתבסס על נקודות החיבור שכבר קיימות. ברוב הבתים הפרטיים יש יותר מנקודה אחת, גם בסלון או בחלל המרכזי של הבית כך שלא צריכה להיות בעיה למצוא את המיקום שהכי מתאים מבחינת החיבור לתשתית הגז המרכזית. יש חשיבות לסוג הקמין שבוחרים וצריך לקחת את זה בחשבון כאשר מגיע הזמן לבחור את המיקום שיהיה הכי מתאים ויעיל לצורה והעוצמה של החימום הדרוש לבית כולו ולבני המשפחה.

 

איך משפיע סוג הקמין על בחירת המיקום?

קמין עץ למשל, לא דורש נקודת חיבור לגז אבל יש שיקולים אחרים שצריך לקחת בחשבון כאשר חושבים היכן יהיה הכי כדאי למקם אותו. קמין מסוג זה מבוסס על בעירה של גזעי עץ, משמע יש צורך בארובה שתסלק את העשן והאדים אל מחוץ לבית ולכן עיקר השיקולים קשורים בבחירת המקום שיהיה הכי נוח להציב בו ארובה. ברוב המקרים יש צורך בקדיחה בקירות ו/או בגג הבית על מנת לאפשר לארובה לצאת החוצה, גבוה אל האוויר הפתוח ולכן צריך לבחון לעומק היכן הכי נכון לעשות זאת. לעיתים קרובות יעדיפו בני המשפחה שהארובה תעבור דרך אחד החדרים במפלסים העליונים ובדרך של העשן החוצה – הארובה תחמם גם את החדרים האלה.

כמו בכל נושא או שאלה שקשורים להתקנת הקמין – גם כאן חשוב מאד שאיש מקצוע שבקיא בעולם הקמינים יסייע, ייתן עצות ורעיונות וכמובן יהיה שותף לקבלת ההחלטות המהותיות. הוא יידע להציע הצעות שבני המשפחה לא בהכרח יוכלו לחשוב עליהן בעצמם ולכן הליווי שלו עד ההתקנה הלכה למעשה חשוב ומהותי ביותר. כפי שבכל נושא שללקוח חסר בו הידע המקצועי עליו לקבל את הייעוץ הדרוש – כך גם בנושא של התקנת קמין ובחירה מושכלת ונבונה של המיקום שלו ברחבי הבית.

אהבתם ? שתפו ..

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

מיקום הקמין בבית

מיקום הקמין בבית

איפה כדאי למקם את הקמין בבית אחרי שמחליטים לקנות ולהתקין קמין לבית יש תחושה טובה של סיפוק של רעיון מצוין

קרא עוד »
קמין עץ

קמין עץ לבתים פרטיים

קמינים הם האפשרות הטובה והיעילה ביותר כיום לחימום בתים פרטיים ו-וילות בעלות חלל רחב ידיים. מדובר בהתקנה שעם הזמן הולכת

קרא עוד »
קמין לבית

למה משמש הקמין בבית?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שמתגוררים בבתים פרטיים בוחרים בקמין לצורך חימום הבית. מדובר בבחירה נכונה וטובה מאד, שכן ביכולתו

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם