איך מנקים ומתחזקים קמין עץ?

תחזוקה שוטפת של קמין עץ וטיפים לתחזוקה וניקיון קמין העץ

מה יותר מחמם את הלב והגוף מקמין עץ בבית? קמין עץ מפיץ אור וחום, ממלא את הבית בקולות התפצפצות רכים של העץ ומרגיע את האווירה. כדי להמשיך וליהנות ממנו לאורך זמן, רצוי להקפיד על מספר כללים של תחזוקה וניקיון.

האפר בקמין- לא מה שחשבתם

האינסטינקט הראשון שלנו הוא לחשוב שהאפר בקמין הוא פסולת, ושעלינו לבצע ריקון מגירת האפר לעתים קרובות. למעשה לאפר יש תפקיד חשוב בשמירה על הקמין. בזכות היותו חומר מבודד הוא מחפה ומגן על הברזלים התחתונים והסמוכים לאש מהתחממות יתר לאורך זמן. יתרון נוסף הוא שהבידוד של האפר מונע כניסת מערבולות אוויר המחלישות את עוצמת האש, וכך מאפשר לה לבעור לאורך זמן בעוצמה. בנוסף, גחלים שנשארים באפר מזרזים את הדלקת האש בקמין.

חשוב לזכור כי בעת פינוי האפר יש להיזהר מגחלים לוחשות שנותרו בו. רוקנו את האפר לתוך פח עץ, לא פלסטיק. האפר יכול לשמש גם כדשן בגינה שלכם.

ניקיון הארובה של הקמין מפיח ועטרן

כדי לשמור על הארובה לאורך זמן וליהנות מבעירה נקייה, מומלץ לדאוג לניקיון הארובה פעם בשנה. אם זה לא מתאפשר, נסו לנקות אותה לכל הפחות אחת לשנתיים. ארובה שאינה נקייה עלולה להינזק, ובמקרה חמור יותר אף לגרום לשריפה. בשביל לייצר פחות פיח, מומלץ לבחור בקמין עץ מודרני ואיכותי עם טכנולוגיית CleanBurning.

חשוב לזכורלהימנע מהסקת עץ רטוב. עץ רטוב מייצר הרבה מאוד פיח ועטרן, ובכך מזהם משמעותית את הסביבה ואינו מחמם. הקפידו להסיק אך ורק עץ יבש.

מדוע חשוב לבדוק את חלקי הקמין השונים?

אחת לשנה מומלץ לבצע בדיקה של החלקים הפנימיים בקמין . אם הם נראים לכם מעוותים או במצב לא טוב ייתכן ויש להחליפם.

חשוב לזכורלבדוק גם את חבלי האיטום של דלתות הקמין. אם הם התרופפו, הדקו אותם מחדש עם סיליקון עמיד לחום. אם צריך להחליפם עשו זאת, כדי למנוע כניסת אוויר וחמצן לקמין. כניסת החמצן מגבירה את הבעירה והעץ שלכם יתבזבז.

ניקיון הזכוכית מפיח

כאשר אתם בוחרים חברת קמינים, מומלץ לבחור באלו המציעות לכם CleanBurning System ו/או עם מערכת AirWash. אם הבערתם עץ יבש ומבוקע, ייקח לזכוכית זמן ארוך יותר להתמלא בפיח. בקמינים שבהם יש מערכת AirWash, אש חזקה לזמן קצר, תצליח לשרוף ולסלק את חלקיקי הפיח המכסים את הזכוכית.

חשוב לזכור שאם תרצו לנקות בעצמכם את הזכוכית, הרטיבו פיסת נייר, טבלו אותה באפר שבתנור ושפשפו איתה את הפיח שעל הזכוכית, עד שהוא יוסר לגמרי. כך תשמרו על הסביבה ולא תשרטו את הזכוכית.

לניקיון יסודי ותחזוקת הקמין שלכם, צרו איתנו קשר עוד היום אנו מפעילים מספר מוקדים ונוכל להגיע אליכם במהירות וביעילות.

אהבתם ? שתפו ..

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

קמין לחורף

קמין לחורף

אין כמו לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה, כשבחוץ מתחוללת סערה, לאחוז בכוס תה ולהתיישב פרקדן על השטיח מול הקמין.

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בודק...