איך קמין מחמם את הבית?

בשנים האחרונות מאד נפוץ לראות קמינים הממוקמים בחלל של בתים פרטיים גדולים מאד ולא בכדי. למרות עונת החורף שנחשבת לנוחה, באופן יחסי, בישראל – עדיין ישנם לא מעט ימים קרים מאד, בעיקר באזורים מסוימים ברחבי הארץ. מכאן שהיה זה אך אינטואיטיבי לאמץ ממדינות אירופה הקרות את דרך החימום היעילה ביותר, זו שאיתה אפשר ליהנות משלל יתרונות – חימום חללים גדולים במיוחד (גם כאלה הנפרסים על פני יותר ממפלס אחד), שמירה על לחות האוויר שלא ייבש ולא יקשה על הנשימה וגם יהיה זה חימום שנחשב באופן כללי לזול (ברגע שמתעלמים מדמי הרכישה וההתקנה שכמובן כל אחד מחויב בהם). נשאלת השאלה – מהמנגנון החימום של קמין עץ או קמין גז שהופכת אותם לנוחים מאד להפעלה ושימוש גם על בסיס יומיומי.

באופן כללי אפשר לומר שסוגי הקמינים השונים מבוססים על חלל בעירה, על גוף מתכתי עמיד ועל ארובה. לארובה הזאת יש כמה שימושים – האחד, היא מסלקת עשן או חלקיקי חומר שצריכים להגיע אל האוויר הפתוח מחוץ לבית. בעשותה כן – בעת עליית אותם חומרים ביחד עם האוויר החם – היא מחממת בעצמה את אותו המפלס שבו היא עוברת. מכאן שגם הקומה השנייה תהיה חמה בצורה יעילה ונעימה, רק בזכות מיקום הארובה. קמין לבית יכול להיות מבוסס על שריפה איטית ומבוקרת של גזעי עץ או על שימוש בנפט. ישנם גם סוגים של קמינים המבוססים על שימוש בחשמל.

 

בחירת אופן השימוש על פי הצרכים של כל בית ומשפחה

כשמחליטים להגיע אל אולם התצוגה של חברת קמינים חשוב מאד לשמוע כל דבר הסבר בנוגע לאופן הפעולה של הקמינים ואיך הכי נכון לבחור אותם. קמים המבוסס על גזעי עץ, למשל, דורש גם אזור אחסון לאותם גזעים, שכן מה שמקובל הוא לבצע רכישה מרוכזת של הכמות הנדרשת למשך עונת חורף שלמה. קמין הגז מתאים לבית שיש בו משפחה עם ילדים, שכן הוא מחובר לצנרת הגז שממילא כבר קיימת ומותקנת בבית והוא מחמם בצורה דומה לכל אמצעי חימום אחר המבוסס על גז. יחד עם זאת – כמובן שהעוצמה של החום תהיה גבוהה הרבה יותר והחום יהיה נעים וארומתי. בניגוד לתנורי גז אחרים השימוש בקמין הגז בטוח הרבה יותר ואין סכנת שריפה.

קמין מודרני יכול להיות כל סוג של קמין, אך המראה שלו יהיה מיוחד ומעוצב ולא בהכרח בגוון מתכתי כמו שכולנו מכירים. הבחירה בקמין המודרני המעוצב תיעשה לאור עיצוב הפנים הכולל בבית ולכן מי שבוחר בו יהיה מי שהמראה הכולל של החלל יהיה חשוב לו יותר מאופן הפעולה של הקמין עצמו. כאשר בוחנים את הדרישות והקריטריונים האישיים – קל יותר לבחור בקמין הנכון והמתאים ביותר.

אהבתם ? שתפו ..

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

קמין לחורף

קמין לחורף

אין כמו לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה, כשבחוץ מתחוללת סערה, לאחוז בכוס תה ולהתיישב פרקדן על השטיח מול הקמין.

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בודק...