קמינים

קמין עץ, קמין גז, נפט, פלט וקמין חשמלי

מה זה קמינים?

קמינים הם אמצעי חימום שמתאימים לבתים פרטיים שיש בהם חלל גדול ורחב. עד לפני כמה שנים כלל לא היה נפוץ להיתקל בקמינים בישראל, שכל האופי של החורף הישראלי היה נחשב לקל וקצר ולא באמת הצדיק את הלוגיסטיקה שהייתה כרוכה בהתקנה ותחזוקה של קמין מכל סוג שהוא. בשנים האחרונות הפכו הקמינים לנפוצים מאד ואפשר להשיג כמה וכמה סוגים שלהם. השקפת העולם היא שאין שום סיבה שלא ליהנות מהחום של הקמין גם בחורף הישראלי ואכן הרבה מאד משפחות נהנות מהחום הייחודי הזה. בנוסף, לקמין יש אמירה עיצובית בכל חדר או חלל שהוא נמצא בו והוא מוסיף הרבה ערך למראה של החדר כולו.

כיום עולם הקמינים כבר מפותח ומגוון ואפשר לבחור את סוג הקמין שמתאים לכל בית ולכל מטרה וצורך. 

קמין עץ  למשל, דורש תחזוקה שוטפת וקנייה של גזעי עצים לצורך הבערה. החימום של אחיד ונעים ושוררת בחלל ארומה נעימה שמקורה בסוג העץ הספציפי שאותו בחרו בני המשפחה. על מנת לתחזק כהלכה את קמין העץ צריך אספקה שוטפת של גזעי עצים וכמובן שגם אותם צריך לאחסן במקום ייעודי. 

קמין גז הוא פתרון מצוין לקמין שמחובר לרשת הגז שיש בבית ממילא ומכאן שההפעלה והכיבוי שלו לבטח פשוטים, קלים ונחים הרבה יותר. יתרון נוסף הוא היעדר הצורך בתחזוקה שוטפת וקבועה על מנת לשמור עליו ועל החלקים שלו.

עולם שלם של קמינים לחימום

בזה לא תמה הקולקציה המפוארת של סוגי הקמינים שניתן להשיג בארץ. 

קמין נפט מבוסס, כפי שרומז שמו – על הזרמת נפט קבועה ומכאן שהעלות שלו עבור השימוש עשויה להיות נמוכה ומשתלמת מאד. יחד עם זאת חשוב לדעת שבכל התקנה של קמין, ללא קשר לסוג שלו ולאופן הפעולה שלו – כמובן שישנם מקרים שבהם גם צריך להתקין את התשתית לחומר הבערה, כמו בדוגמא של קמין הגז. 

קמין פלט הוא הסוג המתקדם והאחרון שיוצר והוא נחשב מאד פופולרי ונפוץ בישראל. הוא מבוסס על חומר בערה שהוא נסורת ושאריות של חלקי עץ אבל אלה משמשים אך ורק לבערה, בעוד הקמין עצמו מופעל על ידי חשמל. הקמין הזה מתאים מאד לישראל בזכות האפשרות הנגישה והנוחה להשיג את הנסורת ומכיוון שנוח מאד לתפעל אותו.

על מנת לבחור בחוכמה את הקמין המתאים ביותר לדרישות והמטרות של הבית ושל בני המשפחה – חשוב וכדאי להתייעץ עם איש מקצוע ויתרה מכך – כדאי שמי שבקיא בעולם הקמינים יגיע הביתה כדי להבין בדיוק היכן הכי מתאים להעמיד את הקמין, איזה מנגנון הפעלה יהיה הכי יעיל בחימום הבית והחלל ואיך להקל על התחזוקה השוטפת. לכל בית יש את גודל החלל שלו ואת כיווני האוויר שישפיעו על דרך החימום הנכונה ביותר.

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לעבורם

השאירו פרטים ומומחה הקמינים שלנו יחזור אליכם

בודק...