כללי בטיחות בזמן השימוש בקמינים בבית

כאשר אתם שומעים את המילה קמין יתכן ועולה בראשכם תמונה של בית עתיק או בקתה ביער ובתוכם קמין לבנים מסורתי. אולי תופתעו לגלות כי עולם הקמינים השתדרג בשנים האחרונות, וכעת תוכלו למצוא מגוון קמינים בעיצובים מודרניים. ישנם גם סוגי הבערה שונים כמו קמין עץ או קמין גז.

כאשר ישנו קמין בבית חשוב מאוד לשמור על כללי בטיחות, כדי שכל בני המשפחה יוכלו להנות מהחום הנעים מבלי להסתכן.

אלו הם כללי הבטיחות שיש לנהוג בזמן השימוש בקמין:

הנחיות לשימוש בקמין עץ

אם בחרתם להשתמש בקמין עץ, הקפידו על שימוש בעץ יבש לחלוטין, כזה שאין בו לחות כלל. זאת משום שהלחות גורמת להיווצרות גדולה של עשן בזמן הבעירה. כלל נוסף לשימוש בקמין עץ הוא לא להוסיף כימיקלים לעץ בשביל להגביר בעירה. כימיקלים יכולים ליצור תגובות כימיות מזיקות ומסוכנות.

הנחיות כלליות לכל סוגי הקמינים

וודאו שישנו אוורור מתאים. קיים מספר רב של סוגי ארובות ואפשרויות אוורור. לכן, חשוב לרכוש את הקמין ולהתקינו בעזרת חברת קמינים מקצועית, שתתאים את סוג האוורור לפי סוג הקמין והמיקום שבו הוא נמצא בבית. הקפידו לשמור ולוודא שהארובה נקייה, כדי שתפנה את העשן והפיח ביעילות ובקלות. את ניקוי הארובה יש להשאיר לבעל מקצוע מוסמך.

השגיחו על ילדים בזמן שהקמין עובד.

ילדים הם סקרנים מטבעם, אך לעיתים המשמעות היא שהם לא מודעים למה מסוכן ומה בטוח עבורם. לכן יש לוודא שהילדים לא מתקרבים לקמין. הסבירו להם שהקמין מפיץ חום רב ולכן הוא מסוכן למגע. כמו כן, הרחיקו מסביבת הקמין כל חפץ שעלול להתלקח מהאש או החום, והקפידו להחזיק בבית אמצעי לכיבוי אש ליתר ביטחון. אין לפתוח את דלתות הקמין בשום פנים ואופן בזמן שהוא פועל. בסיום הפעילות אם ברצונכם לפתוח את דלת הקמין, עשו זאת באמצעות הידית הקרה בלבד.

אמנם ישנם כללי זהירות עליהם חשוב לשמור בזמן השימוש בקמין, אך יחד עם זאת היום הקמינים בטוחים יותר מאי פעם. וודאו שאתם רוכשים קמין וארובה מחברת קמינים שעובדת עם מוצרים מוכרים, איכותיים ובטוחים.

אהבתם ? שתפו ..

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

קמין לחורף

קמין לחורף

אין כמו לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה, כשבחוץ מתחוללת סערה, לאחוז בכוס תה ולהתיישב פרקדן על השטיח מול הקמין.

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בודק...