התקנת ארובה לקמין עצים

יש הרבה מה לדעת על התקנה של קמין בבית. כדאי דווקא להתחיל מהסוף – מדובר כיום באפשרות החימום הטובה, היעילה והמועדפת ביותר עבור וילות או בתים פרטיים ובזכותה יהיה חם ונעים בבית במשך שעות ארוכות. אנשים רבים אוהבים את הקמין כי הוא מעניק אווירה חמימה בחלל הבית, ממש כאילו הם נמצאים בבקתה בתוך יער עבות. כאשר בוחרים להתקין בבית קמין עץ אפשר גם לשלוט בארומה שתיווצר בבית בזמן שהבית מתחמם והאווירה באמת תהיה כמו זו שיש בבקתה מבודדת. מכאן חשוב להבין שאם מתקינים בבית קמין שמבוסס על בעירה של גזעי עץ צריך לקבל כל מיני החלטות שקשורות בתפעול שלו וצריך לקחת אותן בחשבון.

רק הקמין שמבוסס על בעירה של עץ דורש את גזעי העץ שיבערו ובזכות בעירה זו מופק החימום בכל רחבי הבית. בסוגים אחרים של קמינים אין את הדרישה הזאת (קמין נפט או גז, למשל). זו הסיבה שנדרשת ארובה טובה, איכותית וכזאת שמותאמת לבית על מנת להרחיק מהחלל הפנימי של הבית את העשן, הגיצים ושאריות של עץ שרוף שאולי השתרבבו אל תוך מערבולת העשן. בחירה של ארובה לקמינים היא תורה של ממש אשר עומדת בפני עצמה ויש צורך לשים לב לכל הפרטים ולקבל את מלוא הייעוץ וההמלצות של אנשי מקצוע בנוגע לעניין זה. חשוב לבחור בקפידה את המיקום של הקמין כך שיתחשב במסלול שהארובה עצמה צריכה לעבור בדרכה החוצה הרחק אל האוויר הפתוח, לשם ייפלטו העשן והגז שמקורם בבעירת העץ בתוך הקמין.

 

ארובה – חלק בלתי נפרד מהקמין

הארובה היא רכיב שאי אפשר בלעדיה להתקין קמין בבית. אסור בשום אופן שחומרים, גזים או עשן שנפלטים מהקמין יישארו בחלל הבית, שכן כרוכה בכך סכנה בריאותית של ממש. העובדים מטעמה של חברת קמינים מקצועית ובעלת ניסיון רב יידעו להנחות את הלקוח לא רק בבחירת סוג הקמין שמתאים לו ולצרכים שלו אלא גם לקחת בחשבון את המאפיינים והתכונות של הארובה שתתאים להם. הארובה מקבלת חשיבות גבוהה הרבה יותר כאשר מדובר בהתקנה של קמין המבוסס על בעירה ארוכה של גזעי עצים ולכן הארובה תקבל משקל גדול בעת הבחירה או ההתלבטות בין סוגי הקמינים השונים.

חשוב מאד לשאול את כל השאלות ולהבין לעומק את ההשלכות של בחירה בקמין מסוג אחד ולא מסוג אחר, צריך להבין מה נדרש מההורים או בני המשפחה מבחינת התפעול והתחזוקה השוטפים והכי חשוב – לוודא שיש מקום מתאים עבור הארובה, אם באופן ישיר דרך התקרה הגבוהה של החלל המרכזי ואם דרך החדרים שממוקמים במפלסים הגבוהים יותר של הבית. המחיר של הקמינים לא נמוך ולכן יש חשיבות מאד גבוהה להתאמה האישית לנוחות של כל משפחה ומשפחה.

אהבתם ? שתפו ..

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

קמין לחורף

קמין לחורף

אין כמו לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה, כשבחוץ מתחוללת סערה, לאחוז בכוס תה ולהתיישב פרקדן על השטיח מול הקמין.

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בודק...