מה ההבדל בין קמין עץ לקמין גז

בשנים האחרונות הרבה מאד אנשים עוברים לחמם את הבתים שלהם על ימי קמינים. בזכות הקמין הם נהנים מחום עמוק ונעים שנשמר במשך הרבה מאד שעות ואם הם בוחרים קמין גז מעוצב, למשל, הקמין גם לוקח חלק בלתי נפרד בעיצוב של החלל ונראה מהותי וכזה שאי אפשר יהיה לעצב את החלל בלעדיו. נשאלת השאלה – איך אפשר לבחור את סוג הקמין הנכון והמתאים ביותר לדרישות ועל אילו תכונות או מאפיינים לבסס את הבחירה. על מנת לענות על שאלה זו צריך להבין את ההבדלים המהותיים בין קמיני הגז והעץ וכך אט אט לצמצם את האפשרויות עד לבחירה הסופית והמתאימה ביותר.

קמין עץ – כשמו כן הוא, מבוסס על גזעי עץ שבוערים בתוך החלל הפנימי, בעירה שמפיצה חום מסיבי ונעים לכל החלל. מדובר בחום חזק מאד המבוסס על אש ואפשר להרגיש את החום בכל אזורי הבית, גם המרוחקים שבהם. קמין עץ מודרני מבוסס על מערכת של צינורות פליטת עשן החוצה דרך ארובה, כך שבעצם אפשר ליהנות מהחום ולהיות בטוחים שהעשן יוצא החוצה ולא מפריע לאווירה הנעימה והחמימה בתוך הבית פנימה. כיום אפשר למצוא סוגים שונים של עצים המתאימים לבעירה בתוך הקמין והם גם יפיצו ניחוח וארומה עדינים בתוך הבית.

 

קמיני גז – הטכנולוגיה החדישה ביותר

קמין גז, לעומת זאת מבוסס על הזרמת גז שבוער ומחמם בתוך הקמין. גם לגז יש אפשרות לחמם חלל גדול במיוחד ולכן שיטה זו מתאימה מאד לבתים גדולים בעלי יותר ממפלס אחד. חשוב שתהיה בבית התשתית המתאימה לקמין גז – הימצאות בלוני גז וצנרת בטוחה. חשוב מאד ותמיד כדאי להתייעץ עם טכנאי גז מוסמך בטרם מקבלים את ההחלטה בנוגע לרכישה וההתקנה של הקמין. כאשר ניגשים אל חברת קמינים על מנת להתרשם מהאפשרויות והסוגים השונים – כדאי להקשיב לדברים שנאמרים על ידי העובדים המקצועיים שיש להם ידע וניסיון והם יוכלו להסביר אודות סוג זה או אחר. לפעמים הלקוח חושב שהוא כבר יודע וקיבל את ההחלטה שמתאימה לו, או אז מסתבר שיש שיקולים או נתונים שהוא לא יכול היה לקחת בחשבון ועליו לשנות את הבחירה שלו.

הבחירה בין קמיני הגז והעץ מבוססת על אופן התחזוקה השוטפת של הקמין, הרצון להתעסק או לא ברכישה נפרדת של גזעי עץ וכמובן מאפיינים נוספים שמבדילים בין שני הסוגים המבוקשים והנפוצים האלה. חשוב לשים לב היטב מה רוצים ומעדיפים ולבחון על ידי אנשי המקצוע את המקום שיש בבית שבו אמור הקמין להיות ממוקם. אין ספק שיש הרבה עבודת הכנה בטרם הרכישה אך עוד יותר אין ספק שלאחר התקנת הקמין שהכי מתאים לצרכים – ייהנו כל בני המשפחה מחימום יעיל, חסכוני ונעים מאד של הבית.

אהבתם ? שתפו ..

תגובות

תוכן ומידע נוסף ...

קמין לחורף

קמין לחורף

אין כמו לחזור הביתה לאחר יום עמוס בעבודה, כשבחוץ מתחוללת סערה, לאחוז בכוס תה ולהתיישב פרקדן על השטיח מול הקמין.

קרא עוד »

לתיאום פגישה או ייעוץ לקמין המתאים לכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בודק...