סוגי קמינים

 
 
קמינים וסוגיהם
מאז ומעולם חיפש האדם פתרונות שונים ומגוונים כדי לחמם את משפחתו גופו ומשכנו ולהתגונן מתנאי מזג האויר הקרים. בימינו, ישנם סוגים רבים של תנורים להסקת הבתים אשר להם נוסף גם פן דקורטיבי ועיצובי. בעולם המערבי הפך הקמין לסמל סטטוס ולאמצעי המקנה לבית ולאורחיו מצד אחד תחושה נעימה של ביתיות וחמימות ומצד שני אוירה יוקרתית.
ישנם סוגי קמינים שונים המוסקים על ידי : גז ,עץ ונפט/סולר.
קיימות שתי קבוצות בולטות של קמינים המוסקים באמצעות גז.
תנורי free stand -  יחידה עצמאית נפרדת , בנויה מיציקת ברזל.
תנורי Built in - יחידה שקועה בתוך הקיר, במרבית המקרים היא מכוסה בגבס והמראה שמתקבל הוא של חלון בתוך הקיר דרכו נצפית הלהבה, מראה רומנטי ואסטטי. בתוך תא הבערה ישנה אבן קרמית המעוצבת בצורת בולי עץ דבר המוסיף לאותנטיות קמין הגז.
קמינים המוסקים באמצעות גז מגיעים בהספקים שונים כאשר אחד היתרונות הבולטים בקמין מסוג זה הוא נוחות התפעול, ניתן לשלוט בעוצמת הלהבה והחום באמצעות השלט דבר המסיר את הצורך בקימה אליו. בנוסף, מרבית תנורי הגז מגיעים עם תרמוסטט אותו ניתן לקבע על טמפרטורה מסויימת. במידה וטמפרטורת החדר עולה על הטמפרטורה אותה הגדרנו בתרמוסטט הלהבה תיקטן באופן אוטומטי עד שנגיע לטמפ' הרצוייה.טכנולוגיה זו מסייעת בשמירת השבת על ידי כיוון שעון פעילות מראש כך שתנור מסוג זה מומלץ לאוכלוסיה שומרת המסורת.
סוג הגז המשמש את הקמין הוא אותו גז (גפ"מ) בו אנו משתמשים במטבח הבייתי, כך שתנור גז לא מצריך מצבור אנרגיה נוסף מעבר למה שכבר קיים בבית.
את קמין הגז נתקין עם "ארובה כפולה " , כלומר ארובה בקוטר קטן ( 10-13 ס"מ) המוקפת בארובה בקוטר יותר גדול ( 15- 20 ס"מ) . הארובה בקוטר הקטן יותר אחראית על פליטת הגז מתוך התנור אל מחוץ לבית והארובה בקוטר הגדול יותר אחראית על יניקת החמצן מחוץ לבית לתוך תא הבעירה של הקמין. כלומר, באמצעות שימוש ב- "ארובה כפולה" נגיע למצב בו קמין הגז מהווה יחידה אטומה ובטיחותית המספקת את כל צורכי התפעול שלה מחוץ לחלל הבית. ארובה כפולהמאוד חשובה לתהליך הבערה בקמין גז.
במידה ומשתמשים בארובה אחת ( אטמוספרית) יש לדאוג לחור אוורור חיצוני בהתאם להספק הקמין שלא ניתן לסגירה. בנוסף, אחת לשנה חייבים לבצע בדיקה של טכנאי גז מורשה. לעומת זאת , קמין גז המותקן עם ארובה כפולה אינו מחייב בדיקה של טכנאי אחת לשנה.
יתרון בולט של קמין גז הוא שבניגוד לתנור נפט או עץ ניתן להוציא את הארובה גם דרך קיר חיצוני כך שלא חובה לעלות עם הארובה עד לגג. עובדה המאפשרת התקנה של קמינים גם בבתי דירות ולא רק בבתים פרטיים.
קמין נפט / סולר
במקרים רבים קמיני נפט/ סולר עשויים מיציקת ברזל האוגרת חום בעת ההפעלה ומפיצה אותו בכל הבית מכאן, גם לאחר כיבוי הקמין הוא ממשיך לפלוט חום לפחות במשך 30-45 דקות . קמין נפט /סולר קיים בכמה הספקים כשאת הספק הקמין קובע קוטר תא הבערה. תפעול הקמין פשוט ונוח ,מתבצע על ידי חוגה השולטת בכמות ההזרמה: הזרמה גבוהה או נמוכה של נפט /סולר בהתאם לעוצמה הרצויה.
כדי לאפשר אספקה סדירה של נפט/סולר יש למקם בחצר הבית מיכל נפט או סולר ( לרוב בעל קיבולת של 500 ליטר) המזין את הקמין דרך צינור נחושת המחבר ביניהם.
בתנור נפט/סולר יש להתקין ארובה בקוטר 12 ס"מ כאשר האלטרנטיבה היחידה היא דרך גג הבית.
התחזוקה הדרושה לקמין נפט או סולר היא שירות טכנאי פעם בשנתיים לשם ניקיון תא הבערה , ניקיון הקרבוראטור המעביר את הנפט עד שהוא מגיע לתא הבעירה ובדיקה שאין סתימות או נזילות במעברי הנפט השונים.
קמין העץ יוצר אווירה חמימה , רומנטית ונוסטלגית בבית המושגת על ידי אש להבה חיה, רחש פיצפוצי השרפה של העץ והארומה העדינה המופצת על ידו בחלל הבית.
בדומה לקמין נפט/סולר, גם תנורים המוסקים בעץ בנויים מיציקת ברזל האוגרת את החום ומפיצה אותו בחלל הבית .
על מנת לשלוט בעוצמת החום נפקח על שני אלמנטים:
כמות העצים המוזנים אל תוך תא הבערה.
כמות החמצן הנכנס לקמין הניתן לשליטה באמצעות פתחים הניתנים לוויסות.
חשוב להזין את הקמין בעץ יבש ולאחסן את מלאי העצים במקום יבש ומקורה.
קמין עץ מחייב ארובה בקוטר 12-20 ס"מ, כאשר היציאה האפשרית היחידה היא דרך הגג.
חסרון משמעותי של תנור המוסק בעץ הוא ה"התעסקות" סביב התפעול שלו , יש גם הנהנים ממנה.
אחת לכמה שעות יש לגשת אל הקמין על מנת להזין אותו בבולי עץ נוספים ומידי בוקר יש לפנות את מגירת האפר הנאגר בעקבות בעירת העץ.
מעבר לתחזוקה השוטפת של הקמין יש להזמין אחת לשנה טכנאי לצורך ניקוי הארובה ותא הבערה.
כותב במאמר הינו מומחה בתחום הקמינים מיחברת "קמינים " ישראל.
למידע נוסף בנושא קמין / קמינים : www.5260830.co.il
 
   
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר